Działania profilaktyczne dzielnicowego

Kazimierscy dzielnicowi bliżej społeczeństwa

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, który jest wśród ludzi i służy ludziom, zna ich problemy i oczekiwania. Służy swoją otwartością, wiedzą i kompetencjami oraz zwykłą ludzką życzliwością”. Przede wszystkim te priorytetowe założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” stanowią wyznacznik w podejmowanych każdego dnia działaniach realizowanych przez kazimierskich dzielnicowych. Na terenie powiatu kazimierskiego służbę pełni 6 dzielnicowych.

Nowy model pracy dzielnicowych zakłada przede wszystkim zmianę społecznego nastawienia do policjantów dzielnicowych w lokalnym środowisku, poprzez jeszcze lepszą współpracę Policji z członkami społeczności lokalnej. W ramach tej koncepcji pracy dzielnicowych funkcjonuje kilka kanałów komunikacji społecznej z dzielnicowym, do których zaliczamy m.in: służbowe telefony komórkowe z nr przypisanym do rejonu służbowego oraz funkcyjne skrzynki poczty elektronicznej.

Kazimierscy dzielnicowi w ramach służby obchodowej systematycznie spotykają się ze społeczeństwem, w tym z przedstawicielami instytucji na podległym terenie. Celem działań realizowanych przez dzielnicowych jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. W związku z realizacją zadań mundurowi propagują  między innymi „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Funkcjonariusze wyjaśniają  zasady i sposób funkcjonowania aplikacji, dzięki której każdy mieszkaniec może wprowadzić na mapę rodzaj zagrożenia występującego w jego miejscu zamieszkania. Ponadto propagują aplikację „Moja Komenda”. Zadaniem tej aplikacji jest szybkie wyszukanie dzielnicowego, który dba o dany rejon.

Stróże prawa dbają zatem o to, aby każdy wiedział jak szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym. Przekazują mieszkańcom  ulotki promujące kanały kontaktu z dzielnicowymi pracę Policji oraz zawierające informację o stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w  Kazimierzy Wielkiej, na której w zakładce „Twój Dzielnicowy”, można uzyskać dane dotyczące dzielnicowych ich aktualne numery telefonów oraz  wykaz miejscowości należących do ich rewirów oraz informacje dotyczące dyżurów w punktach przyjęć interesantów w miejscowościach Bejsce, Opatowiec, Skalbmierz.

Poniższy link przekieruje Państwa do zakładki "TWÓJ DZIELNICOWY"

http://www.kazimierzawielka.swietokrzyska.policja.gov.pl/tka/twoj/kpp-kazimierza-wielka