"Bezpieczne ferie 2020" - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpieczne ferie 2020"

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które odpowiadali kazimierscy policjanci podczas spotkań z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2020” funkcjonariusze rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Czarnocinie, Szkoły Podstawowej w Cieszkowy i Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Już za kilka dni w województwie świętokrzyskim rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Tematem prelekcji jest bezpieczeństwo podczas zabaw poza domem, jak również przestrzeganie przed niebezpieczeństwem w domu. 

Mundurowi również uświadamiają  dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówią między innymi o obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym oraz tłumaczą jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

  • Spotkanie z uczniami
  • Spotkanie z uczniami