Wyjątkowo odblaskowy czas w szkołach - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjątkowo odblaskowy czas w szkołach

Dzisiaj policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej odwiedziły uczniów Szkoły Podstawowej w Cieszkowach i Szkoły Podstawowej w Sokolinie. Przypomniały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a także apelowały o używanie elementów odblaskowych podczas korzystania z dróg po zapadnięciu zmroku.

Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Cieszkowach i Szkole Podstawowej w Sokolinie mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego. Policjantki przypomniały, jak prawidłowo przejść przez przejście dla pieszych, na którym nie ma sygnalizacji świetlnej. Omówiły również zasady korzystania z numeru alarmowego 112. Uczniowie aktywnie włączyli się w pogadankę, udzielali prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące podstawowych znaków drogowych.  Zwrócono szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Przypomniano dzieciom zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców, by dokładnie upewnić się, że można bezpiecznie przejść przez pasy, aby nie zostać potrąconym na przejściu dla pieszych.

Na zakończenie spotkania wszyscy słuchacze otrzymali elementy odblaskowe, które zostały zakupione przez Panią Wójt Gminy Czarnocin.

  • spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Cieszkowach
  • spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Cieszkowach
  • spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Cieszkowach
  • Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Sokolinie
  • Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Sokolinie