Odblaski - ważna rzecz - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski - ważna rzecz

Dzisiaj kazimierscy policjanci spotkali się z przedszkolakami i pierwszoklasistami w Szkole Podstawowej w Czarnocinie. Podczas spotkania przypomniano najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, a także rozdano opaski odblaskowe, które zostały zakupione przez Panią Wójt Gminy Czarnocin.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego Pani Maria Kasperek - Wójt Gminy Czarnocin zakupiła opaski odblaskowe dla każdego ucznia z terenu gminy Czarnocin. Na specjalnie zorganizowanym apelu z tej okazji, oprócz opasek odblaskowych kazimierscy policjanci przekazali uczniom także cenne wskazówki dotyczące właściwego zachowywania się na i w pobliżu drogi. Zachęcano ich równocześnie do używania otrzymanych elementów odblaskowych. Uświadamiano jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych. Podkreślano, że dzięki nim pieszy jest bardziej widoczny dla kierujących pojazdami, co niejednokrotnie może uratować życie.

Mamy nadzieję, że te przekazane wczoraj kamizelki zostaną należycie wykorzystane, a zorganizowana akcja przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 roku każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

  • Spotkanie w szkole podstawowej w Czarnocinie
  • Spotkanie w szkole podstawowej w Czarnocinie