Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawo jazdy w miejscu wskazanym na krajowej mapie zagrożeń

Poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa do kazimierskich policjantów docierają informacje od mieszkańców Rogowa o przekraczaniu prędkości przez jadące samochody w ich miejscowości na drodze K-79. Wczoraj na tym odcinku drogi, kolejny kierujący stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Przekroczył on dopuszczalną prędkość o 53 km/h.

Rogów w gminie Opatowiec to kolejne miejsce, gdzie wg zgłoszeń mieszkańców kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zgłoszenia trafiają do policjantów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wczoraj policjanci kazimierskiej drogówki na tym odcinku drogi już po raz kolejny zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Tym razem  kierujący Seatem zamiast przepisowych 50 km/h jechał z prędkością 103 km/h. Konsekwencją jego zbyt szybkiej jazdy był mandat karny i zatrzymane prawo jazdy.

Przypominamy, że dzięki Krajowej Mapie każdy mieszkaniec może przekazywać Policji informację o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Narzędzie umożliwia obywatelom jeszcze łatwiejszy kontakt z funkcjonariuszami i daje możliwość dbania o bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ł.R
KPP w Kazimierzy Wielkiej