Otwarcie wystawy „Rozstrzelane Posterunki " - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie wystawy „Rozstrzelane Posterunki "

Wczoraj w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste otwieracie wystawy pn. „Rozstrzelane Posterunki" . Jej organizatorem jest Samorządowa Szkoła Podstawowa Nr 1 im Hugona Kołłątaja w Kazimierzy Wielkiej. Ekspozycję będzie można oglądać do 12 listopada w holu głównym Ośrodka Kultury w Kazimierzy Wielkiej.

Otwarcie wystawy dopełniła krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów SSP1 pod kierunkiem inicjatorek wystawy – Doroty Wojas i Moniki Anielskiej – nauczycielek SSP1. Pomysł zorganizowania wystawy zrodził się podczas przygotowywania prac na konkurs związany ze zbrodnią katyńską, w trakcie pozyskiwania informacji od p. Łukasza Łaganowskiego na temat jego krewnego zamordowanego w Katyniu.

Autor wystawy wprowadził obecnych w tematykę ekspozycji. Wystawa prezentuje sylwetki 31 przedwojennych policjantów –ofiar zbrodni katyńskiej,
z terenu dawnego powiatu pińczowskiego, czyli obecnego obszaru pińczowskiego i kazimierskiego oraz zamordowanych w Katyniu wiosną 1940r. bohaterów ziemi kazimierskiej.Ekspozycję będzie można oglądać do 12 listopada w holu głównym Kazimierskiego Ośrodka Kultury w Kazimierzy Wielkiej.