Dzień otwarty w kazimierskiej komendzie - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty w kazimierskiej komendzie

W minioną środę w Komendzie Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej, w ramach kampanii społecznej „Służąc – Niesiemy bezpieczeństwo”, odbył się Dzień Otwarty Jednostek Policji garnizonu świętokrzyskiego. Każdy zainteresowany mógł przyjść i zwiedzić naszą jednostkę.

Wczoraj każdy kto nas odwiedził miał możliwość poznania roli oficera dyżurnego oraz zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjanta w różnych wydziałach. Ponadto odwiedzający mieli możliwość zwiedzić pomieszczenia komendy, pomieszczenia dla osób zatrzymanych oraz obejrzeć sprzęt i wyposażenie policyjne, które jest wykorzystywane w codziennej służbie. Najwięcej emocji szczególnie wśród najmłodszych wzbudziła możliwość przyjrzenia się policyjnym radiowozom. 

            Osoby zainteresowane służbą w naszej formacji mogły uzyskać informacje gdzie należy złożyć stosowne dokumenty oraz jak wygląda proces rekrutacyjny. Wyświetlano filmy promujące zawód policjanta. Nie zabrakło również  rozmów na temat bezpieczeństwa. Odwiedzających zachęcano do korzystania z aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. 

W ramach Dni Otwartych odwiedziło nas blisko 100 osób.

 

Opr. SB

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej