Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem

Kazimierscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a ponadto z orzeczonym już zakazem sądowym. Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas patrolu terenu gminy Skalbmierz, w jednej z miejscowości zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 50 - letni mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak wynikało z ustaleń, do 29 grudnia 2021 roku posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów wydany rzez sąd.

Teraz zatrzymany odpowie przed sądem za niestosowanie się do jego postanowienia oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przypomnieć należy, że w świetle obowiązujących przepisów prawa karnego osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami podlega karze pozbawienia wolności nawet do 3 lat. W przypadku, gdy sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i okaże się, że kolejny raz prowadzi znajdując się w takim stanie, kara może wzrosnąć nawet do lat 5.