Odpowiedzą za uszkodzenie mienia - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uszkodzenie mienia

Kazimierscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Skalbmierz w wieku 24 i 19 lat, których podejrzewają o uszkodzenie fontanny oraz ozdób świątecznych należących do Urzędu Miasta i Gminy w Skalbmierzu. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

W miniony poniedziałek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na rynku w miejscowości Skalbmierz ktoś uszkodził płyty marmurowe fontanny oraz znajdujące się tam ozdoby świąteczne. Właściciel mienia, Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu oszacował koszty naprawy na kwotę 6000 złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kazimierscy kryminalni. Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali i wczoraj zatrzymali dwóch podejrzewanych mężczyzn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Skalbmierz w wieku 24 i 19 lat.

Teraz tą sprawą zajmie się sąd. Za zniszczenie lub uszkodzenie mienia, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. ŁR

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej