Odblaski dla uczniów - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaski dla uczniów

W dniu 16 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Krzczonowie w ramach akcji "Widoczni i bezpieczni" odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z policjantami z Kazimierzy Wielkiej.

Obecna pora roku ma to do siebie, że coraz szybciej zapada zmrok, a piesi ubrani w ciemną odzież są słabo widoczni dla kierowców. Dlatego dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego Pan Sławomir Kowalczyk - Wójt Gminy Opatowiec zakupił elementy odblaskowe dla każdego ucznia ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. W dniu 16 października bieżącego roku na specjalnie zorganizowanym apelu z tej okazji, uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. W kolejnej części spotkania Zastępc Komendanta Powiatowego Policji w KAzimierzy Wielkiej podinsp. Jacek Piwowarski przekazał cenne wskazówki, dotyczące właściwego zachowywania się na i w pobliżu drogi, a także zachęcał do noszenia elementów odblaskowych.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących.

Pamiętajmy! Odblaski są ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, dlatego też bardzo ważne jest noszenie odblasku na ubraniu.

Opr. AB

  • Odblaski dla uczniów01
  • Odblaski dla uczniów02
  • Odblaski dla uczniów03
  • Odblaski dla uczniów04
  • Odblaski dla uczniów05