Spotkanie z dziećmi w bibliotece - Aktualności - KPP Kazimierza Wielka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z dziećmi w bibliotece

Temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa był poruszony podczas spotkania z dziećmi w Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Z najmłodszymi spotkali się policjanci z kazimierskiej komendy. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Z najmłodszymi mieszkańcami gminy Kazimierza Wielka spotkali się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej . Spotkanie, które odbyło się w Bibliotece Publicznej, poświęcone było tematowi bezpieczeństwa dzieci podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci przekazaali najmłodszym, jak należy zachować się na drodze, będąc pieszym, pasażerem, czy też rowerzystą, aby było bezpiecznie. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo dzieci podczas poruszania się drogą po zmierzchu. Przypomniał, jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest używanie elementów odblaskowych.

Na zakończenie przypomnieli najważniejsze zasady wakacyjnego wypoczynku, zwrócili talże szczególną uwagę na niebezpieczeństwa związane z wypoczynkiem nad wodą. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli również okazję skorzystać z zestawu edukacyjnego "autochodzik"